WoS | Web Site Oluşturma Sistemi

Web Site Oluşturma Sistemi


WoS | Web Site Oluşturma Sistemi

Web Site Nasıl Oluşturulur?

Merhabalar, web site oluşturma sistemimizde sizlere hiçbir kod yazmadan kendinize özel bir web site yapmanızı sağlayacağız. Bunun için hazırladığımız bu panelin kullanımına gelin hep beraber aşağıdaki maddeleri inceleyelim.


◐ Kullanışlı ve sade anasayfamızda bulunan 3 ana bölümden birincisinde BAŞLA butonuna basarak şablon seçim ekranına yönlendirilecek ve bu aşamadan kendi web sitenizi yapmaya başlayacaksınız. İkinci bölümde bulunan ÜRET butonuna tıklayarak sistem içinde sizlere sunmuş olduğumuz web bileşenlerini kendinize göre optimize edip, istediğiniz web bileşenini üretebilirsiniz. Üçüncü bölümden de şuanda bulunduğumuz sayfaya yönlendirilmiştiniz.

◐ Web site oluşturmaya başlaya tıkladıktan sonra yapmanız gereken diğer önemli adım aşağıda da örnek olarak verdiğimiz şablon örneklerinden birinin üstüne tıklayıp seçmektir. Tıkladıktan sonra sağ altta çıkan 'Sonraki Adıma Geçiniz' butonuna tıklarsanız seçilen şablonun düzenleme ekranına gidebilirsiniz. Eğer sol altta çıkan şablon önizleme butonuna tıklarsanız seçili şablonun ayrıntılarına ulaşabilirsiniz.

◐ Şablon düzenlme ekranında seçilmiş şablonun genel boyut ve arkaplan seçenekleri ayarlama işlemleri yapılmaktadır. Resimlerde de görüldüğü gibi seçilmiş şablonun genel sayfa boyutu, sayfa konumu, arkaplan rengi ve arkaplan resmi gibi ayarlamalara olanak sağlamaktadır.

◐ Seçilen şablonun tasarım ekranına yönlendirildiniz bile, bu ekranda da "Tıkla ve Düzenle" yazan bölümlere tıklayarak o bölüme eklenebilecek olan bileşenleri sağ tarafta bulunan Bileşenler bölümünden seçip, seçtiğiniz komponentin yine aynı bölümde açılacak olan Ayarlar sayfasından gerekli eklemeleri yaptıktan sonra sizde seçtiğiniz bileşenin sayfanıza eklendiğini görebileceksiniz.

◐ Sistemimizde çoklu sayfalı web sayfalarınızın tasarımıda mevcuttur. Buton veya yönlendirme linki içeren komponentlerimizden eklerseniz ayar sayfasında bulunan yönlendirileceğ sayfayı ve yönlerileceği buton veya linkin adı bölümünde belirtip o an bulunduğunuz sayfanın tasarımı bittikten sonra üst bölümde bulunan Sonraki Adıma Geç butonuna basarak eklemiş olduğunuz sayfaların tasarımlarını da tek tek yapabilirsiniz. Ayrıca üst resimde görülen Sonraki Adıma Geç butonu, eğer tasarım için belirtilmiş başka sayfa yoksa size oluşturmuş olduğunuz sayfanızın sistem kodlarını indirebileceğiniz sayfaya yönlendirme işleminizi gerçekleştirir.

◐ Editor sayfasında işlemleriniz bittiği zaman, oluşturmuş olduğunuz web sitenin kaynak kodlarına erişim imkanı sağlayan dosya teslimi sayfana yönlendirileceksiniz. Bu sayfada bulunan Kaynak Kodları İndir butonu ile web sitenizin kaynak kodlarını indirebilirsiniz. Ayrıca yine bu ekranda bulunan Ankete Katıl butonuna tıklayarak sistemi ve bizi değerlendirebileceğiniz bir ankete katılabilirsiniz.

Web Bileşen Nasıl Üretilir?

Merhabalar, tek bir satır kod yazmadan kendi web bileşeninizi oluşturmanız için bu sistemi kullanabilirsiniz.

◐ Sistem içerisinde sizlere sunduğumuz web bileşenleri kategorisinden istediğiniz bir web bileşeninin üzerine tıklayıp orta bölümde çıkan ayar sayfasını kendi ayarlarınıza göre optimitize ederek resimde görmüş olduğunuz web bileşeninin tasarım kodunu bir satır kod yazmadan elde edebilirsiniz.

◐ Sistem içerisinde nasıl içerikler olduğunuz yukarıda belirttik ancak hala sorularınız varsa bizlere Canlı Destek hattından veya iletişim bölümüden bizlere mesaj gönderebilirsiniz.


  • Sistem içerisinde nasıl içerikler olduğunuz yukarıda belirttik ancak hala sorularınız varsa bizlere canlı destek hattımızdan veya iletişim bölümüden bizlere mesaj gönderebilirsiniz.